طرح توسعه کوره دوار واحد البرز

کارخانه آهک البرز با داشتن ظرفیت تولید روزانه 150 تن آهک کلوخه در روز، جهت افزایش ظرفیت تولیدی کارخانه اقدام به راه اندازی خط طرح توسعه با استفاده از تکنولوژی نوین کوره دوار بلند به ظرفیت 250 تن آهک کلوخه در روز با سایز 20-50 میلیمتر نموده است. از مزیت های آهک کلوخه تولید شده با استفاده از تکنولوژی کوره دوار می توان به انتقال حرارت یکسان به سنگ های داخل کوره و پخت یکسان سنگ که منجر به افزایش کیفیت پخت آهک تولیدی با خلوص 92%  اشاره نمود. کوره دوار انعطاف پذیرترین کوره تولید آهک می باشد که قادر به تولید آهک نرم یا متوسط ​​یا سخت سوزانده شده و همچنین آهک یا دولومیت سوزانده شده است.

این نوع کوره ها متشکل از یک لوله با قطر و طول های مختلف بسته به ظرفیت تولید، یک سیستم چرخاننده و رولهای نگهدارنده می باشد.لوله و یا بدنه اصلی کوره از داخل توسط آجر نسوز عایق گردیده و در مرکز خروجی کوره، مشعلی با ظرفیت حرارتی متناسب نصب گردیده است. خوراک یا سنگ آهک با دانه بندی یک دست از سمت مقابل مشعل وارد و در اثر شیب موجود با شروع دوران،  هموژن شده و به سمت خروجی به آرامی حرکت می نماید.

عمده مصرف آهک تولیدی کوره های دوار در صنایع فولاد، مس و ریخته گری های عظیم می باشد که با توجه به نیاز مشتری با دانه بندی های مختلف از 20-50 میلیمتر(2-5 سانتیمتر) قابل عرضه می باشد.

مطابق برنامه ریزی های انجام شده پیش بینی می شود تا پایان آبان ماه سال 1402 پروژه راه اندازی این خط تولید به پایان رسیده و آهک کلوخه با سایز 20-50 میلیمتر، در سبد دیگر محصولات این مجتمع قرار گیرد.

مجتمع آهک اسپندار واحد البرز
مجتمع آهک اسپندار واحد البرز
5/5
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در facebook

جدیدترین اخبار و مقالات

طرح توسعه کوره دوار واحد البرز

به اطلاع کلیه ی مصرف کنندگان و شرکت های فولادی داخلی و خارجی می رساند که طرح توسعه کوره دوار واحد البرز از سال 1396 آغاز شده و مطابق با برنامه زمانبندی در تیرماه سال 1402 به بهره برداری خواهد رسید.

ادامه مطلب »